DOGAĐAJI

25. maj 2013. god.

KOLO SREĆE SE OKREĆE, BAJERN PRVAK EVROPE!

Izvor: mondo.rs

Fudbaleri Bajerna iz Minhena postali su Evropski prvaci pošto su na Vembliju u Londonu pobedili Borusiju Dortmund 2:1! Gol odluke postigao je Roben u 89. minutu!

Kakva utakmica, kakva pobeda Bajerna i kakvo veče za Arjena Robena!

Bajern Minhen je po peti put u istoriji postao šampion Evrope pošto je u subotu, 25. maja 2013, na čuvenom Vembliju u Londonu pobedio Borusiju Dortmund 2:1 u finalu Lige šampiona.

Gol odluke postigao je često osporavani Arjen Roben u 89. minutu. Prethodno su Bavarci poveli preko Marija Mandžukića u 60, a izjednačio je Ilkaj Gindogan u 68. iz penala. Bajernu je ovo peta titula evropskog prvaka, nakon što su pet puta poraženi u poslednjih šest finala. Konkretno, aktuelna generacija izgubila je 2010. od Intera i 2012. od Čelsija i to na svojoj Alijanc areni u Minhenu. Mnogi su ih već bili proglasili gubitnicima, ali su požurili sa tom ocenom.

Zahvaljujući golu Arjena Robena i fantastičnim odbranama Manuela Nojera, Bavarci su pobedili u prvom nemačkom finalu i izjednačili se sa Liverpulom na trećem mestu po trofejima Lige šampiona (nekadašnjeg Kupa šampiona). Prvi je Real sa devet titula, a drugi Milan sa sedam.

17. maj 2013. god.

IVANOVIĆ DONEO TROFEJ ČELZIJU

Izvor: politika.rs

Golom kapitena naše reprezentacije u poslednjem minutu još uvek prvak Starog kontinenta savladao Benfiku s 2:1 (0:0) i osvojio Ligu Evrope.

Branislav Ivanović je golom u poslednjem minutu doneo pobedu Čelziju protiv Benfike u finalu Lige Evrope s 2:1 (0:0), kojim je engleski klub na deset dana objedinio titule u oba Uefina takmičenja i nakon Juventusa, Ajaksa i Bajerna postao četvrti osvajač svih njenih takmičenja, a prvi koji je nakon najjačeg osvojio i „slabije“. Posle kornera s desne strane kapiten naše reprezentacije je umakao pažnji odbrane lisabonskog tima i preciznim udarcem glavom matirao golmana Artura i doveo do vođstva i trijumfa još uvek aktuelnog prvaka Starog kontinenta.

Neposredno po završetku meča strelac odlučujućeg gola i najbolji igrač utakmice Branislav Ivanović je izjavio:

– Osećaj je sjajan. Ovaj tim je zaslužio trofej. Imali smo tešku sezonu sa puno utakmica. Sad je vreme da slavimo.

22. maj 2013. god.

PARTIZAN ŠAMPION! CRNO-BELI SE IZJEDNAČILI SA ZVEZDOM PO BROJU TITULA!

Izvor: blic.rs

Fudbaleri Partizana po šesti uzastopni put postali su prvaci Srbije, a pobedom nad Smederevom od 0:2 obezbedili su 25. titulu u klupskoj istoriji i tako se izjednačili sa Zvezdinim šampionskim učinkom.Branioci trona su najvažniji deo prolećnog posla obavili u 144. derbiju kada su, golom Miloša Jojića iz slobodnog udarca u 90. minutu, savladali Crvenu zvezdu i umakli joj na pet bodova razlike. To što je uzdmani rival doživeo drugi uzastopni poraz, i to na Marakani od Slobode, nije mnogo zanimalo stare/nove šampione, koji su se protiv "oklopnika" pobrinuli da trijumfom privedu još jednu trijumfalnu sezonu skoro samom kraju.

09. maj 2013. god.

FUDBALERI JAGODINE OSVOJILI KUP SRBIJE

Izvor: naslovi.net

Fudbaleri Jagodine osvojili su trofej u Kupu Srbije, pošto su danas u finalu u Beogradu pobedili ekipu Vojvodine rezultatom 1:0.

Istorijski uspeh FK Jagodine!

Fudbaleri Jagodine osvojili su prvi put u istoriji kluba trofej namenjen pobedniku Kupa Srbije. Ekipa trenera Sime Krunića savladala je na stadionu u Humskoj ekipu Vojvodine rezultatom 1:0 a jedini gol na meču postigao je Milan Đurić u 16. minutu.

Utakmica je odigrana na stadionu Partizana u Beogradu, a posmatralo je oko 10.000 gledalaca, a navijači Vojvodine su posle utakmice na severnoj tribini zapalili nekoliko stolica.

15. mart 2013. god.

SELEKTOR SINIŠA MIHAJLOVIĆ GOST FAKULTETU SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA

Izvor: dif.bg.ac.rs

U okviru predmeta Teorija i metodika fudbala, kojom rukovodi profesor Aleksandar Janković, u petak 15. marta ugostila je selektora fudbalske reprezentacije Sinišu Mihajlovića, neposredno pred "Vruće" gostovanje u Zagrebu, pitanja selektoru postavljali su isključivo studenti fakulteta, dok su predstavnici "sedme sile" uglavnom radoznalo posmatrali i beležili ovu zanimljivu konverzaciju.

Ostaje utisak da je selektoru bilo veoma prijatno u društvu studenata, koji su na kraju poklonili selektoru dres fakulteta, uz šta se i selektor odužio poklonom "Interovog dresa" iz njegovih najboljih igračkih dana, koji će zasigurno krasiti muzejske prostorije fakulteta.

05. jun 2013. god.

ĐUKIĆ NOVI TRENER VALENSIJE

Izvor: nezavisne.com

VALENSIJA - Španski fudbalski prvoligaš Valensia objavio je da je imenovao Miroslava Đukića za novog trenera. Đukić će na klupi Valensije zamijeniti Ernesta Valverdea koji je napustio ekipu na kraju sezone.

Đukić, koji je proveo šest sezona u Valenciji kao igrač, otkrio je da je oduševljen povratkom na "Mestalju", prenio je portal "Goal".

- Sretan sam zbog povratka kući. Voditi klub kao što je Valencija je ostvarenje sna, ali i velika odgovornost. Spreman sam. Možemo učiniti dobre stvari - izjavio je Đukić za klupsku internet stranicu.

- Tokom priprema odigraćemo utakmice protiv snažnih ekipa kako bi se što bolje pripremili. Sretan sam što sam se vratio kući i nadam se da ću ispuniti ono što se od mene očekuje - dodao je.